Şırnak Neden ilçe oldu


Bu makale 2016-08-13 13:46:03 eklenmiş ve 8550 kez görüntülenmiştir.
BiHoca

Şırnak niye mi bu hale geldi? Şırnak başkası veyahut baskaları icin istediklerini kendisi için ne istedi ne yapabildi. Bu duruma düşmemizin en büyük nedeni hendeklerin kazılması veya müsaade edilmesi değildi.

 

Biz ne zaman ki büyük küçük ilişkisini unuttuk ne zaman ki büyüklerin yanında konuşmaya başladık onların sözlerinin üstüne söz söyledik işte o zaman en büyük kaybı yaşadık. Bir memlekette büyük insanlar her zaman o memleketin direğidir biz öyle gördük öyle bildik.

 

Fakat son zamanlar da 15 yaşında ki çocuk çıkıp bir büyüğüne akıl vermeye çalıştı bizler aklımızı fikirlerimizi dedelerimizden almayı bıraktık kendimiz yol çizmeye başladık fakat bilmiyorduk ki herşey bizim düşündügümüz veya istediğimiz gibi olmayacağını. Zenginleri belki gereken yardımı desteģi sunamıyordu ama büyüklerimiz var olduğu sürece herşekilde yaşanmaya değer bir şırnak vardı.

 

Son zamanlara doğru gitgide saf ve temiz ilişkiler akrabalık bağları kopmaya basladı ve bir hiç uğruna.. siyasi düşünce ve fikirler yüzünden artık birbirimizi hor görmeye başladık uzaklaşmaya başladık. A veyahut b partisi olsun kime sorsan bu memleket için çalışıyorum diyordu ama aynı çatı altında birleşip memleket adına çalişamadılar herkes bir yerden acaba nasıl yiyebilirim diye düşünmeye başladı..

 

şırnak büyük bir pastaydı ve herkes o pastadan bir dilim almak için benliģini kisiligini herseyi birak sirnakli oldugunu dahi unuttu. Memleket şimdi yakılıp yıkıldı eyvallah ama memleketin ne kadar saygıdeğer insanları büyüklerimiz varsa hepsi ayri ayri memleketler de vefat ettiler kimisi hastalandı kimisi yataklara baģlı kaldı hepsinin acısı ortak çünkü bu memleketin gerćek sahipleri gerçek sevenleri işte o büyüklerimizdi.

 

Bizler şimdi sanal alemde iki çift söz paylaşırız neymis sırnak açılsın çok üzülüyoruz yok bittik. Keşke şimdi herkes 60 70 yaşındaki bir dedemizin içinde olsaydı işte o zaman acının ne olduģunu en derin duygularla yaşardık. Ama her şer de vardır bir hayır der büyüklerimiz bu durum belki bizim birlik ve beraberliģimizi saglayacak belki de biz ve il adina diye birşey kalmayacak. ((Şırnak'ın bu hale gelmesinin EN BÜYÜK NEDENİ 15 yaşında ki bir çocuğun bile 70 yaşında ki bir insanla siyaset yapmasıdır..))

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

Sponsor Bağlantılar
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
1 Kasım Seçiminde Oyunuzu Hangi Partiye Vereceksiniz ?
DİĞER
HDP
MHP
CHP
AK PARTİ
editor
Hur Gündem Haber Güncel Son Dakika Haberler
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Eğlence
Online Newspapers